Bude někdy Face ID součástí Macu?

Jak jistě víte, Face ID nám na našem iPhonu pomáhá k rychlejšímu a bezpečnějšímu způsobu odemykání telefonu. I přes to, že tato funkce existuje pár let, tak jsme se zatím nedočkali Face ID na Mac. Budeme si tedy moct někdy pořídit Mac s touto funkcí?

Stejně jako na iPhonech, tak na Macu už nějakou dobu existuje funkce Touch ID pro odemykání vašeho počítače pomocí otisku prstu. I když je tato funkce pro mnohé dostačující, tak by příchod Face ID na Mac jistě udělal radost každému z nás. Důkaz, že se plánuje přidat Face ID na Mac, může být nový výřez v displej na nejnovějším MacBooku. Horní výřez slouží na iPhonech pro TrueDepth kameru s Face ID, a proto se spekuluje, že příchod výřezu na MacBooku může právě znamenat přípravu na tuto funkci. Co by mohlo napovídat něco o příchodu této novinky je i nový čip M1 Max a Pro. Tyto čipy obsahují 16-jádrový Neural Engine, který je pro Face ID klíčový, jelikož pomáhá s učením a analyzováním vaší tváře.

Jestli se Apple rozhodne dát Face ID na Mac není zaručené, ale myslím si, že další krok ve vývoji Macu by měla být zrovna tato funkce. Co si o tom myslíte vy?

Source of preview image: https://www.ceskymac.cz/

Source of the first image: https://www.engadget.com/

Source of the second picture: https://consomac.fr/

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..