Voděodolnost u iPhonů

Zdravím všechny čtenáře, dneska se podíváme na voděodolnost iPhonů, jelikož je léto a většina lidí jezdí k vodě na dovolenou. V tomto ročním období je tedy větší pravděpodobnost, že se iPhone dostane do kontaktu s vodou. U elektroniky se používá označení voděodolnosti a prachuvzdornosti, tzv tabulka “IP”, například IP 68, kde první číslo udává ochranu před vniknutí prachu (přesně je to “ochrana před dotykem”) a druhé značí právě voděodolnost. Pokud je druhé číslo 7 nebo 8, jedná se o certifikaci pro ponoření do vody, šestka značí odolnost proti postříkání velkým proudem a dále už platí jen, že čím menší číslo, tím méně vody zařízení vydrží.

source: https://i.ytimg.com/vi/FE2Czy4QWl0/maxresdefault.jpg

Nutné je taky počítat s tím, že voděodolnost se může stářím iPhonu zmenšovat a člověk na to nemůže spoléhat. iPhone totiž není podvodní kamera a voděodolost je tu jen jako pojistka. Proti vodě a prachu, jsou oficiálně odolné všechny Apple telefony počínaje iPhonem 7.

Nakonec bych rád dodal, že v případě že byl iPhone vytopen a vy ho přinesete do autorizovaného servisu, tak se na opravu záruka nevztahuje. Nemá se cenu s tímto servisem také nijak hádat, jelikož zda byl iPhone vytopen se dá jednoduše ověřit.

source of preview image: https://i.ytimg.com/vi/FE2Czy4QWl0/maxresdefault.jpg

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..