Kupování starších iPhonů, vyplatí se?

Mnoho lidi kupuje starší iPhone, vyplatí se to koupit? Dneska se podíváme, jaké jsou výhody nebo nevýhody, když kupujete starší iPhone.

Chcete koupit iPhone od někoho, protože je vysoká cena nového? Nejlepší je když koupíte iPhone od někoho, koho znáte. Víte, že se k němu choval šetrně a pokud by byl nějaký problém, řešíte ho zrovna s ním.

Pokud kupujete použitý iPhone, psal jsem o tom článek, který najdete ZDE

A teď se dostáváme k samotné otázce. Na zjištění toho jak moc se iPhone za dané peníze vyplatí si musíte rozpočítat cenu mezi jednotlivé roky podpory aktualizací iOS. Dejme tomu, že si koupíte iPhone 13 mini ve verzi 128Gb za 20000 korun a máte aktuální iOS zhruba 4-6 let. Pro tento příklad budeme předpokládat, že podpora bude průměrných 5 let. Každý rok vás tedy bude telefon stát cca 4000 korun. iPhone 13 mini tedy vyjde jako, jeden z nejvýhodnějších co se podpory týče. Takto si tedy můžete jednoduše vypočítat jestli iPhone za dané peníze opravdu stojí. Nezapomeňte však u starších iPhonů odečíst od průměrných pěti let před jakou dobou byl daný model vydán.

Source of image:

https://1219204759.rsc.cdn77.org/wp-content/uploads/2021/09/iOS-2.jpg

Source of preview image: https://1gr.cz/fotky/idnes/14/093/cl5/VOK562635_Apple_iPhone_6_6_Plus_07.JPG

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..