Nejlepší náhrada za Adobe Photoshop

Najít kvalitní software pro úpravu fotek bylo dříve dost složité, jelikož dlouhou dobu tomuto segmentu dominoval Adobe se svým Photoshopem, který je dle mého názoru velice dobrý, ale zároveň i extrémně předražený. Poplatek se totiž platí měsíčně či ročně a jednorázová koupě není možná. Naštěstí už ale existuje alternativa, která je výrazně levnější, nabízí téměř stejné funkce, je optimalizovaná pro Apple procesory a nabízí i aplikaci pro iPad. Jmenuje se Affinity Photo a rád bych vám ji v tomto článku představil.

Design

   Design této aplikace je velice pěkný a intuitivní. Běžní uživatelé se naučí používat všechny základní funkce už za pár hodin a profesionálové, kteří potřebují využívat komplexnější možnosti se zorientují též velmi rychle. Intuitivnost tedy vůbec nebrání komplexnosti a Affinity Photo je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele a profesionály. 

Hlavní funkce

   Pro mě osobně je jedna z nejdůležitějších funkcí “Inpainting Brush Tool,” která odstraňuje nedokonalosti na fotografii. Tato funkce se používá například pro zakrytí akné a funguje opravdu spolehlivě. Algoritmy, které zde byly použity jsou z mého pohledu na nejvyšší úrovni a pokud si s tímto nástrojem opravdu vyhrajete, tak nikdo nemá šanci poznat, že jste fotografii upravovali.

   Další velice užitečná funkce se jmenuje “HSL”. Díky ní můžete upravovat tóny jednotlivých barev nebo danou barvu objektu úplně změnit. Stačí pouze kliknout na položku adjustment, HSL a následně zvolit odstín, který potřebujete změnit. Poté už stačí jen pohnout s posuvníkem “Hue Shift” a vybrat si požadovanou barvu, kterou chcete aplikovat. Opět vše funguje velmi spolehlivě a že jste fotku upravovali si ve většině případů téměř nikdo nevšimne. 

   V případě potřeby přidání textu stačí pouze kliknout na ikonu přidání textu v levém sloupci, vybrat styl, velikost a už do své fotky můžete napsat vše, co potřebujete. Přidat text zvládne tedy opravdu téměř každý za pár vteřin.

   Podobně užitečných funkcí jsou zde opravdu mraky a kdybych je měl vypsat všechny, tak by tento článek vyšel až za několik měsíců a byl by navíc i extrémně dlouhý. Pokud tedy nevíte, zda budete s Affinity Photo spokojeni, tak nejjednodušší je si aplikaci zdarma stáhnout a vyzkoušet. Zde je odkaz pro stažení- https://affinity.serif.com/en-gb/photo/.

Cena

  V době vydání tohoto článku probíhá Black Friday akce a s touto slevou vás Affinity Photo pro Mac vyjde na 1200 korun, cena pro iPad verzi je pak 250 korun. Jedná se o lifetime licenci, takže tento poplatek zaplatíte pouze jednou. V porovnání s Adobe Photoshopem je tato částka mnohonásobně přijatelnější, a i kdybyste si platili pouze nejlevnější fotografický plán, tak už za půl roku vás vyjde Affinity výhodněji.

Osobní zhodnocení

   Mně osobně se tento program líbil natolik, že jsem z Adobe Photoshopu přešel. Fotky totiž upravuji pouze příležitostně a nemá pro mě cenu platit měsíčně kolem 250 korun za nástroj tohoto typu. Affinity Photo totiž splňuje veškeré moje požadavky. Za dobu testování jsem nenašel žádné nedostatky a až na absenci vlastního Cloudového úložiště nemám jediný důvod se k Adobe vrátit. 

Nakonec bych chtěl zmínit, že aplikaci Affinity Photo jsem dostal od společnosti Serif zdarma na testování. Za tento článek mi ale tato společnost nezaplatila a vše co interpretuji jsou moje nijak neovlivněné osobní názory.

source of preview image: https://logotyp.us/files/png/affinity-photo.png

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..