Jak nejlépe upravovat a vytvářet PDF soubory?

PDF editorů existuje celá řada. Výzva je ale najít takový, aby splňoval všechny vaše požadavky. Což jsou většinou komplexní funkce a hezký design. Adobe Acrobat Pro DC splňuje obě dvě tyto kategorie, ale cena 5500 korun za rok je dle mého názoru absolutně přepálená. Našel jsem ale výbornou alternativu za zlomek ceny, která obsahuje ve směs úplně všechny funkce jako varianta od Adobe. Tato alternativa se jmenuje PDF Expert a je od známé společnosti Readdle, která mimochodem stojí i za aplikací “Documents” na iOS.

Design

   Začal bych designem, který je dle mého názoru velice hezký, praktický a bez problému se v něm vyzná i běžný uživatel, takže intuitivnost zde rozhodně nechybí. Tato intuitivnost ale zároveň nebrání komplexnosti a ani profesionálové zde určitě nebudou mít problém s nedostatkem funkcí, čehož si můžeme všimnout už z názvu, který obsahuje přídavek Expert. 

Hlavní funkce

   Jedna z nejzásadnějších funkcí pro většinu uživatelů je bez pochyby přidání vlastního textu. Ať už tedy potřebujete samotný PDF soubor vytvořit nebo anotovat, tak přidání vlastního textu je velmi důležité. Máte na výběr z mnoha nejrůznějších fontů, stylů a velikostí, takže svoji fantazii nemusíte nijak omezovat. K dispozici jsou navíc ještě samolepky a vlastní fotografie, kterými můžete dokument obohatit.

   Další velice podstatná a užitečná funkce je nastavení hesla. V případě, že si chcete svůj soubor ochránit před neoprávněným čtením a upravováním, tak nastavení hesla je nejlepší možnost, jak tohoto docílit. V PDF Expert je tato možnost samozřejmě též, a navíc umožňuje i změnu hesla. Šifrování zapnete v horním panelu, kde kliknete na položku file a následně na tlačítko set password.

   Velmi užitečná funkce je též podtržení či přeškrtnutí textu. V případě, že potřebujete zvýraznit důležitá slova či věty, tak je jednoduše podtrhnete a dokument tím uděláte výrazně hezčí a přehlednější.

Pokud potřebujete upravovat nebo číst PDF soubory na vašem iPhonu či iPadu, tak není problém. PDF Expert má totiž aplikaci dostupnou i pro iOS a iPadOS. Všechny dokumenty jsou tedy samozřejmě automaticky synchronizovány přes iCloud a vaše soubory budete mít na všech vašich Apple zařízeních.

Závěr

   Pokud se vám tato aplikace zalíbila a měli byste o ní zájem, tak máte možnost využít 7denní zkušební verzi. Jednoduše tak zjistíte, zda pro vás tento nástroj dává smysl a následně můžete PDF Expert zakoupit na Mac App Storu. Zde vám dám odkaz na trial verzi- https://pdfexpert.com .

   Nakonec bych chtěl zmínit, že aplikaci PDF Expert jsem dostal od společnosti Readdle zdarma na testování. Za tento článek mi ale tato společnost nezaplatila a vše co interpretuji jsou moje nijak neovlivněné osobní názory.

source of preview image: https://readdle.com/img/blog/pdfexpert-supports-new-ipad-pro.png.

source of image: https://readdle.com/img/blog/pdfexpert-supports-new-ipad-pro.png.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..